Wczytuję dane...

WIDOWISKA WAKACYJNE W ŚRODY O 16.00

Wakacyjne widowisko - Jak drzewiej biło się olej: Odkryj Tradycję i Smak Roztocza

               Od kilkunastu lat Zagroda Edukacyjna Olejarnia Świąteczna w Ruszowie k/Zamościa organizuje w wakacyjne środy o godzinie 16:00 pokazy bicia oleju dla rodzin i gości indywidualnych (grupy zorganizowane mogą rezerwować inne terminy pokazów). Widowisko w formie STAND-UPu na wesoło, połączone jest z tłoczeniem oleju na żywo i zwiedzaniem zagrody. Gospodarze w tradycyjnych wiejskich strojach przedstawiają bicie oleju na dwuwiekowych urządzeniach. Przy okazji opowiadają historie związane z okresem przedświątecznym, świątecznych tradycjach kulinarnych, pobytach w olejarni i handlu olejem w dawnych czasach. Historia związana jest z Olejem Świątecznym Roztoczańskim, tradycyjnym dodatkiem do 11 potraw wigilijnych w regionie Roztocza. Olej Świąteczny Roztoczański w 2008 roku został wybrany Najlepszym Polskim Produktem Regionalnym. Olej ten jest tłoczony z roztoczańskiego złota jakim są nasiona rzepaku produkowane na tym obszarze. Smak i zapach Olej Świąteczny Roztoczański zawdzięcza właśnie klimatowi i glebom Roztocza oraz tradycyjnej metodzie produkcji.

Zapraszamy do udziału!

     Jeśli chcesz przeżyć niezapomniane wakacyjne doświadczenie i poznać historię oraz smak Roztocza, to nie możesz przegapić naszych pokazów. Oprócz emocjonującego pokazu bicia oleju, zapewniamy także degustację Oleju Świątecznego Roztoczańskiego oraz możliwość zakupu lokalnych produktów z naszego gospodarstwa.

       Po pokazie zachęcamy do skorzystania z możliwości przejażdżki na zabytkowych rowerach po malowniczej Dolinie Górnej Łabuńki. To doskonała okazja, by zasmakować tradycji i piękna Roztocza w pełni.

Nie czekaj, dołącz do nas już dziś i odkryj fascynujący świat Zagrody Edukacyjnej Olejarnia Świąteczna oraz smak Oleju Świątecznego Roztoczańskiego!

kup bilet